Rocal vnáší do vašich domovů tu pravou rodinnou atmosféru již od roku 1982

Nedáme dopustit na večerní posezení u rozpáleného krbu a povídání si s blízkými u sklenky vína za zvuku praskání ohně. Krásné designové krby jsou naší vášní a o jejich kouzlo se s vámi chceme podělit.

Jsme autorizovaným distributorem španělské značky ROCAL pro Českou a Slovenskou republiku a zajišťujeme kompletní servis od poradenství, přes zaměření až po instalaci vámi vybraného modelu.

Přečtěte si, jak probíhá objednávka a spolupráce s námi.

Věděli jste, že model krbu je potřeba vybrat ještě před zahájením stavebních prací na novém domě? Kontaktujte nás a využijte možnost před-stavebního poradenství, ať mezi vámi a vaším vysněným krbem nestojí žádná překážka.

Našli jste v naší nabídce svůj vysněný krb? Potřebujete poradit s výběrem, nebo máte jiný dotaz? Napište nám.

  Jméno a příjmení *

  E-mail *

  Vaše zpráva

  * Povinná pole
  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.

  Rady a tipy:

   

  Jestli stavíte nový dům, vyberte si krb dříve, než „kopnete do země“.
  Nemusíte si krb hned koupit, ale určete, který konkrétní model to bude. To proto, že každý krb má své předepsané požadavky na průměr komínu a roury přívodu vzduchu (tzv. CPV – centrální přívod vzduchu), která obvykle vede základovou deskou. Při nesprávných průměrech by krb špatně fungoval, dřevo by špatně hořelo, krb by se zakuřoval, případně byste vůbec nemuseli dostat revizi.


  Už neplatí, že je dobré „dát raději širší komín“ – hrozí, že nedostanete revizi.

  Změnily se normy pro revize komínů a mnoho stavebních firem to neví. Např. projektanty a stavebními firmami často doporučovaný průměr komínu 200 mm je téměř nepoužitelný. Je příliš široký. Takový komín neumožňuje dostatečnou rychlost stoupání kouře komínem, a to nevyhovuje předepsaným normám. Revizní technik toto musí měřit a zanést do speciálního výpočtového programu. Jestliže rychlost spalin (=kouře) není dostatečná, výpočtový program nahlásí chybu a revizní technik Vám nevydá revizi. A pro úplnost, už dávno taky neplatí, že „dám revizákovi pětistovku a on mi to podepíše“. Nepodepíše. To proto, že nebude schopen doložit výstup ze zmíněného výpočtového programu, který je součástí revize. Proto si dovolujeme důrazně doporučit: Nejdříve vyberte krb/kamna a teprve podle toho určete průměr komínu a CPV.